TRYCHOLOGIA

Konsultacja trychologiczna + trichoskopia

Oglądanie skóry głowy za pomocą kamery z mikroskopem w 200x powiększeniu

Botox

Zabieg polega wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Preparaty stosowane do botoksu włosów zawierają przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai oraz keratynę.

Mikrodermabrazja skóry głowy za pomocą peelingu lub kwasów

Efekty Państwo oszacują sami w ciągu pięciu minut po pierwszym zabiegu. Włosy po peelingu są bardziej ‚odbite’ u nasady, skóra jest odżywiona, wytrzymują dłużej w świeżości, zmniejszenie świądu skóry głowy, znikają zaczerwienienia, włosy stają się mocniejsze.

Jest to zabieg oczyszczający skórę głowy ze wszystkich nienaturalnych i niepotrzebnych substancji. Wnikamy mocno w mieszki włosowe i usuwamy nadmiar sebum, kurz, brud i inne substancje, których szampon nie jest w stanie rozpuścić i zmyć.

Dzięki takiemu oczyszczaniu pozwalamy włosom żyć w lepszych warunkach, co ma wpływ na: ich grubość, kolor, gęstość, czyli większą ilość ich na głowie.

Z jednego mieszka zacznie wyrastać więcej włosów np. 2 lub 3. Mieszki które były bliskie zasklepienia odżyją i wyprodukują zdrowy włos.

Żeby peeling skóry głowy przynosił nam efekty ważnym czynnikiem jest regularność. Systematykę można określić po badaniu trychologicznym w celu ocenienia poziomu zanieczyszczenia oraz w zależności od stosowanego preparatu.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii skóry głowy polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry głowy medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów. Metoda karboksyterapii skóry głowy włosy jest metodą mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to sprawdzona i skuteczna metoda leczenia schorzeń skóry głowy. Zabieg polega na bezpośrednim podaniu leczniczych substancji odżywczych, które silnie regenerują włosy, poprawiają ich strukturę i sprawiają, że komórki włosa zostają pobudzone do wzrostu. Efektem zabiegu jest odżywiona i nawilżona skóra głowy oraz zredukowany poziom wydzielanego sebum.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy to innowacyjny, bardzo skuteczny i efektywny zabieg wpływający na porost włosów oraz zapobiegający ich wypadaniu. Terapia polecana jest w przypadku wypadania włosów, łysienia, w celu pobudzenia uśpionych mieszków włosowych, stymulacji odrostu włosów oraz ich odżywienia i wzmocnienia. Stanowi również doskonałą profilaktykę przeciw wypadaniu włosów. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia przeznaczonego do mikronakłuć, wyposażonego w głowicę, zawierającą mikroigły. Polega głębokim, intensywnym i bardzo gęstym nakłuwaniu skóry, w celu pobudzenia jej komórek, zwiększenia ukrwienia oraz utworzenia sieci mikrokanalików. Mezoterapię mikroiglową można wzbogacić o aplikacje ampułki - w wyniku powstania mikrokanalików do mieszków włosowych dostają się substancje aktywne zawarte w preparatach. Mikronakłucia w skórze stymulują naturalne zdolności autoodnowy skóry. Połączenie mikronakłuwania oraz wysoko stężonego koktajlu regenerującego powoduje natychmiastowy i optymalny transportu składników aktywnych, co pozwala osiągnąć wysoce skuteczny, nieosiągalny innymi metodami efekt terapeutyczny.

Oksybrazja

Rodzaj peelingu, który intensywnie, bezboleśnie i bezinwazyjnie złuszcza naskórek, nie wywołując podrażnień. Wykonywana jest bezdotykowo. Podczas zabiegu w skórę wtłaczany jest tlen pod ciśnieniem, a martwe komórki zostają oderwane od skóry i usunięte. Oksybrazję polecamy osobom o bardzo wrażliwej skórze, również naczyniowej, choć świetnie sprawdzi się również przy problemach z nadmierną potliwością i łojotokiem. Po zabiegu skóra jest idealnie gładka, pozbawiona złuszczeń skóry, mieszki włosowe są oczyszczone, a poziom bakterii na skórze głowy ulega degradacji.

Infuzja tlenowa + ampułka

Metoda infuzji tlenowej wykorzystuje działanie najbardziej naturalnego składnika, jakim jest tlen. Intensywnie nawilża, pobudza metabolizm oraz procesy naprawcze, dotlenia komórki oraz hamuje stany zapalne skóry. Dzięki indywidualnie dobranej ampułce dostosowana jest do każdego rodzaju skóry głowy. Jest skuteczna w walce z łysieniem, łupieżem suchym i tłustym oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Łagodzi skórę podrażnioną i pielęgnuje skórę wrażliwą.

Darsonval

Głównymi skutkami prądu Darsonvala to działanie odkażające, antybakteryjne, wpływa również na stymulację porostu włosa, polepsza mikrokrążenie. Prądy Darsonvala dezynfekują skórę głowy, powodujące jej oczyszczenie. Pozytywny wpływ prądu obserwujemy również w przypadku łupieżu. Poprzez działanie przeciwłojotokowe, praca gruczołów łojowych normalizuje się, co wpływa na zahamowanie wypadania włosów na skutek łojotoku.

Procedurę darsonvalizacji przeprowadzamy za pomocą peloty, przykładana jest do skóry pacjenta, tworząc wyładowanie elektryczne oraz wytworzenie ozonu o silnym działaniu dezynfekującym. W zabiegu trychologiczny wykorzystuje się elektrodę grzebieniową służącą do rewitalizacji skóry głowy, redukcji łojotoku, przetłuszczania się włosów, a co najważniejsze pobudza porost włosa oraz skutecznie zapobiega wypadaniu.

Masaż

Masaż głowy pomaga rozluźnić skurcze i węzły mięśniowe w częściach ciała podatnych na naprężenia i napięcia. Poprzez pobudzenie mikro krążenia wspomaga pracę mieszków włosowych, więcej substancji odżywczych dociera do cebulki, co odzwierciedla się grubszymi i gęstszymi włosami.

Analiza pierwiastkowa włosa – Program Zdrowotny (30 min)

Wraz z wersją papierową wyników, wywiad, pobranie próbki włosów, badanie przeprowadzane przez laboratorium.

Analiza pierwiastkowa włosa – EHA (Elemental Hair Analysis) (30 min)

– szczegółowy raport z badania z indywidualnymi zaleceniami, mającymi na celu poprawę stanu zdrowia i samopoczucia

– wyniki badania przedstawione są w bardzo jasnej i przejrzystej dla klienta formie.

Test Jakości Włosa – H4H (Health for Hair) (30 min)

– informuje o ewentualnym wystąpieniu problemów związanych ze spadkiem zdrowia i jakości włosów (poziom mikro i makroelementów, obciążenie pierwiastkami toksycznymi, niedobory witaminowe, zachwianie równowagi hormonalnej, poziom odporności na stres)

– stosowanie diety i suplementacji w oparciu o wynik umożliwia zahamowanie wypadania włosów i stymulację ich fizjologicznego wzrostu.